4. 6. 2018

Aktuální ročník

Hlavní témata Jihočeské jsou výchovní zpravodajové, vedení oddílu a osobnostní růst v duchu druhého skautského principu.

Hledáš nové přístupy k výkonu funkce výchovného zpravodaje, aktuální metodiku a příklady dobré praxe? Přijeď se naučit, co dělat, a jak si poradit v různých situacích. Načerpej novou energii.

Vedeš oddíl, hledáš cestu, jak realizovat svůj záměr, jak ho rozvíjet a udržovat? A také nové náměty na činnost? Chceš posunout svoji osobnost o krok dál? Přijeď pro nový vítr do plachet.

Potřebuješ novou energii a motivaci? Chceš hlouběji poznat význam skautingu? Přidej se na cestu šedých šátků. Buď vzorem a inspirací. Buď stále na cestě.

Vybrané oblasti témat, kterým se budeme věnovat …

• Osobnost, pozice a náplň činnosti výchovných zravodajů a vůdců.
  • Jak budovat důvěru.
  • Jak podpořit činnost rádců. Co pro rádce a rovery / rangers.
  • Skautská výchovná metoda, aplikace a zavedení.
  • Výchovný zpravodaj a jeho tým, není nutné být na to sám.
  • Osobní timemanagement, jak zapalovat ale neshořet.
  • Budování nebo znovuobnovení oddílu na zelené louce, kříšení skomírajících oddílů a středisek.
  • Stabilní počet členů v oddíle, vyvážený skrze věkové kategorie, eliminování propadu členské základny při přechodu mezi věkovými kategoriemi.
  • Budování funkční oddílové rady a družinového systému.
  • … a mnoho dalšího

Termíny

Jarní víkend 22. – 24. 3. 2019 proběhne v prostředí Šumavy na Svárožné, druhé setkání 31. 5. – 2. 6. 2019 bude v krásách Českého Švýcarska, pro letní běh 12. – 18. 8. 2019 nás uvítá romantické tábořiště Louzek na řece Malši, a závěrečný víkend 15. – 17. 11. 2019 bude na základně Švýcarák.

Podmínky přijetí a absolvence

Frekventant Jihočeské musí mít složenou vůdcovskou zkoušku, alespoň jeden rok aktivní činovnické praxe po složení této zkoušky, a kladné vyjádření vůdce střediska, nebo odpovídajících složek Kmene dospělých.

Podmínkou je účast na všech bězích lesní školy, absolventská písemná práce, která popisuje realizaci vlastního záměru, projektu či plánu.
výjimky povoluje vůdce LŠ

Účast na Jihočeské stojí 3 000 Kč, z toho nevratná záloha činí 1 000Kč.

Vydej se na cestu šedého šátku na Jihočeské lesní škole.
Konec přihlašování 10.02.2019

Přihlášeni jsou